English version button Translates into English from Polish automatically. English version now available thanks it PWN Polskie Wydawnictwo Naukowe PWN | Login | Zarejestruj się | RSS

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Drukuj ten post Drukuj ten post

Zaproszenie na GARNIZON – Otwarcie wystawy zaplanowano na 21 października.

time Październik 11th, 2010 napisany przez autor Kamil (admin)

Poniżej regulamin wystawy modelarskiej „Garnizon”.

Serdecznie zapraszam do udziału.

Z poważanem
Stefan Górawski

Zbliża się VI Wystawa Modelarska GARNIZON. Wszystkie dotychczasowe edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem głogowian. Organizatorzy zapraszają wszystkich modelarzy z Głogowa, którzy są zainteresowani wystawieniem swoich modeli. W dalszej częsci informacji regulamin wystawy.
Regulamin VI Głogowskiej Wystawy Modelarskiej GARNIZON 2010:

1. VI edycja wystawy odbędzie się w dn. 21 października – 12 listopada 2010
2. Organizatorem imprezy jest Klub Garnizonowy w Głogowie, w którym też będzie urządzona wystawowa ekspozycja.
3. Celem wystawy jest popularyzowanie modelarstwa jako pożytecznego hobby
4. Motywem przewodnim wystawy jest tematyka militarna, choć organizatorzy przyjmą także modele nie nawiązującego do tego tematu, szczególnie takie, które charakteryzują się szeroko rozumianą oryginalnością.
5. Wystawa ma charakter otwarty, tzn. swoje prace mogą zgłaszać modelarze bez względu na wiek, przynależność klubową czy miejsce zamieszkania.
6. GARNIZON ma przede wszystkim charakter prezentacji modelarskiej i nie jest przeprowadzany wg kryteriów wystaw modelarskich organizowanych w formie zawodów.
7. Organizatorzy przewidzieli nagrody specjalne dla modelu przedstawiającego polski obiekt bądź sprzęt militarny sprzed II wojny światowej oraz najciekawszy model kolejowy.
8. Osobną nagrodą specjalną przyzna publiczność poprzez głosowanie na konkursowych kuponach. Nagroda ta zostanie wręczona po zakończeniu wystawy. Przewidziane są także specjalne wyróżnienia dla autorów modeli, które – zdaniem zwiedzających oraz organizatorów – w szczególny sposób zaznaczą w niej swoją obecność.
9. Wszyscy wystawcy otrzymają specjalne dyplomy uczestnictwa.
10. Prace na wystawę należy dostarczyć do Klubu Garnizonowego w terminie do 16 października.
11. Do każdego zgłaszanego modelu należy dołączyć podstawowe informacje: imię i nazwisko autora oraz rodzaj i typ sprzętu, który przedstawia.
12. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo rezygnacji z wystawienia modelu, który nie spełnia podstawowych wymagań sztuki modelarskiej.
13. Wszystkie modele zostaną zwrócone ich właścicielom po zakończeniu prezentacji.
14. Bliższych informacje dowiedzieć się można w Klubie Garnizonowym, Głogów, ul. Wojska Polskiego 58, tel. 076 83 64 110, 076 83 64 115 i 696 045 475, mail klubgarglogow@wp.pl

Opublikowane w Głogów, Zawody i imprezy | comments 2 komentarze »

2 komentarze

 1. Maciek Napisał:

  Szkoda tylko, że: „Organizatorzy zapraszają wszystkich modelarzy z Głogowa, którzy są zainteresowani wystawieniem swoich modeli” brzmi to tak trochę jak impreza zamknięta, a przecież tylu jest wspaniałych i zdolnych modelarzy również z okolic, którzy chcieliby się pochwalić i pokazać co mają w swojej skromnej modelarni. Zaproszenie, które brzmi trochę jak „nie przyjeżdżajcie” 🙁
  Mam nadzieję, że to tylko niefortunnie sformułowane zdanie.

  Pozdrawiam Maciek

 2. Organizator Napisał:

  Ad komentarza nr 1.
  Rzeczywiście, to tylko spowodowane niedopatrzeniem, niefortunne sformułowanie. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych, a miejsce zamieszkania nie ma znaczenia.
  Do spotkania w Głogowie!