English version button Translates into English from Polish automatically. English version now available thanks it PWN Polskie Wydawnictwo Naukowe PWN | Login | Zarejestruj się | RSS

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Drukuj ten post Drukuj ten post

Regaty radiomodeli żaglowych klasy FOOTY o Puchar Polski Zachodniej 2021 w Bytomiu Odrzańskim

time wrzesień 9th, 2021 napisany przez autor adamm

W słoneczną sobotę 4 września w Regatach radiomodeli żaglowych klasy FOOTY o Puchar Polski Zachodniej 2021 w Bytomiu Odrzańskim liczba zgłoszonych zawodników wyniosła 28 i przekroczyła tym samym ilość z poprzedniego roku. Jak się wyraził przed regatami jeden z czeskich uczestników : walka o Puchar będzie zaciekła, bo do Bytomia Odrz. zjechała się elita skipperów klasy FOOTY!

Przy tak dużej ilości uczestników koniecznie było przeprowadzenie eliminacji. Z dwóch grup eliminacyjnych najlepszych pięciu zawodników przeszło do Finału A, gdzie walczono o miejsca od 1 do 10. Pozostali uczestnicy stworzyli Finał B, gdzie rywalizowano o miejsca od 11 wzwyż… Do najlepszej dziesiątki skipperów zakwalifikowało się 4 Polaków ( 2-Bytom Odrzański, 1-Wrocław, 1 –Szczecin), 4 Czechów i 2 Ukraińców. Wiatr nie dopisał  i ledwo go wystarczało do ukończenia poszczególnych biegów, ale też nie było deszczu i starty przebiegały przy  słonecznej pogodzie.

 Polsko-czeska komisja sędziowska czuwała nad przebiegiem regat, choć wyrozumiale traktowała zbyt ambitnych zawodników ,którym zdarzało się zapominać o przepisach regatowych. Ewidentne wykroczenia karane były tzw. „otoczką” ( z czeskiego – karnym okrążeniem wokół własnej osi lub bojki ). Szczególnie wyrównana była walka o pierwsze miejsce , gdzie dwóch czeskich zawodników musiało zrobić dogrywkę, bo zwycięzca w tych regatach może być tylko jeden!  Ostatecznie wyniki wyglądały następująco:

w kategorii młodzików :

 1. Alicja Czarniecka POL-92, Wrocław
 2. Jagoda Czyżak POL-24 i Wiktoria Czyżak POL-26, obie reprezentowały Klub Modelarski Bytom Odrzański

w kategorii juniorów:

 1. Tereza Seberova CZE-13 , Trinec(CZ) zdobywczyni Pucharu Polski Zachodniej
 2. Adrian Skrobacz POL-28, Klub Modelarski Bytom Odrzański
 3. Kosma Kołkowski, Nowa Sól
 4. Jan Musiejkiewicz POL-16, Klub Modelarski Bytom Odrzański
 5. Wojciech Kasprzak POL-20, Klub Modelarski Bytom Odrzański

w kategorii seniorów:

 1. Vladimir Synek CZE-35, 7(+1) pkt. , zdobywca Pucharu Polski Zachodniej 2021
 2. Tomas Ciniburk CZE-11, 7(+2)pkt.
 3. Maksym Soppa UKR-1, 11pkt.
 4. Grzegorz Czarniecki POL-92,  17 pkt. Wrocław
 5. Dalibor Sebera st. CZE-67, 19 pkt.
 6. Rafał Kasprzak CZE-80, 23 pkt. Klub Modelarski Bytom Odrzański
 7. Zbigniew Piotr Mańkus POL-51, 24 pkt. , Szczecin
 8. Kamil Musiejkiewicz POL-97, 25 pkt. Klub Modelarski Bytom Odrzański
 9. Denys Mordovets UKR-4, 26 pkt.
 10. Dalibor Sebera ml. CZE-98, 35 pkt.

Kolejne miejsca zawodnicy Klubu Modelarskiego Bytom Odrzański zajęli : 11. Michał Lang POL-37

14. Bogusław Kleban POL-23

15. Daniel Warias POL-21

a stawkę zamknął Adam Marcinkowski POL-69 .

Po zakończeniu biegów, czeski modelarz Tomas Ciniburk zrobił pokaz latania akrobatycznego swoim modelem elektrycznym, który zakończył efektownym wodowaniem. Po raz  pierwszy na żywo mieliśmy okazję zobaczyć akrobatykę samolotową w tak profesjonalnym wykonaniu! Po prostu rewelacja!

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na scenę, by zaraz  po oficjalnym  otwarciu Biesiady Zespołów Ludowych wręczyć dyplomy i puchary uczestnikom naszych regat: młodzikom, juniorom oraz seniorom- finalistom grupy A.

Dziękujemy organizatorom pikniku pn.”Zdrowo-Ludowo-Chryslerowo” za taką możliwość prezentacji, bo wielu ludzi do tej pory myliło działania Klubu Modelarskiego działającego przy Stowarzyszeniu „Przystań” z miejscową fundacją-sklepem modelarskim 😉 Zresztą reklamowane regaty (sic!) przez prezesa tej fundacji Adam Gawlika jeszcze nigdy się nie odbyły, a już nasi skipperzy zostali pominięci choćby z informacjami o nich. 🙁 A przecież to byłaby doskonała okazja by zweryfikować kto, czym i jak pływa ! No cóż, nie jest nam to dane 😉 Dlatego nie patrzymy się już na to kto i co tylko planuje, ale sami organizujemy klasowe regaty albo uczestniczymy w zawodach w innych zaprzyjaźnionych środowiskach!

Po zamknięciu regat sprawnie uprzątnęliśmy miejsce po naszej imprezie i pożegnaliśmy gości życząc im bezpiecznego powrotu do domu.

Opublikowane w Aktualności | comments Możliwość komentowania Regaty radiomodeli żaglowych klasy FOOTY o Puchar Polski Zachodniej 2021 w Bytomiu Odrzańskim została wyłączona

Komentarze niedostępne.