English version button Translates into English from Polish automatically. English version now available thanks it PWN Polskie Wydawnictwo Naukowe PWN | Login | Zarejestruj się | RSS

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Drukuj ten post Drukuj ten post

Jesienne Regaty FOOTY 2016

time Grudzień 2nd, 2016 napisany przez autor Kamil (admin)

Tegoroczne Jesienne Regaty FOOTY  zostały zorganizowane 15 października na akwenie portu w Bytomiu Odrzańskim przez Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej „WIR” w ramach zadania publicznego pt. „Ahoj przygodo!- rekreacja wodna dla osób niepełnosprawnych” współfinansowanego ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego.

foto-1

foto-2

Jesienne Regaty FOOTY 2016 zorganizowano w dwóch kategoriach, pierwsza to żaglowe modele zdalnie sterowane klasy FOOTY pływające po określonej trasie na wodzie , a druga to tzw. Raingutter, czyli modele startujące w rynnach wypełnionych wodą , a napędzane siłą wydmuchiwanego powietrza z płuc danego zawodnika… Po oficjalnym powitaniu zawodników z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” z Zielonej Góry,  Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  „Przystań” z Bytomia Odrzańskiego, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Nowej Soli oraz uczestników z Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry i Bytomia Odrzańskiego, nastąpiło otwarcie Regat i odprawa sterników. Łącznie w obu częściach regat brało udział 45 osób, w tym 17 niepełnosprawnych. Najpierw odbyły się starty próbne w celu sprawdzenia gotowości modeli, w tym łódeczek typu raingutter wykonanych w ramach warsztatów modelarskich, które zrealizowane były w ramach tego  zadania publicznego . Aż w końcu rozpoczęły się rozgrywki.

foto-3

foto-4

foto-5

Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii Raingutter:

I miejsce –Elżbieta Łyczkowska – WTZ „Tęcza” Zielona Góra
II miejsce – Wojciech Kasprzak – Bytom Odrzański
III miejsce – Barbara Skiba – WTZ „Tęcza” Zielona Góra

Natomiast w kategorii FOOTY:

I miejsce – RAFAŁ  KOWALCZYK – Wrocław
II miejsce –PIOTR LENARTOWICZ – Poznań
III miejsce – TADEUSZ FEDOR –Wrocław

foto-6

foto-7

        Podczas podsumowania zawodów oraz zadania zwycięzcy otrzymali medale, puchary oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.

foto-8

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie  i przyjacielską atmosferę, a także za szczególną pomoc przy organizacji harcerzom-wodniakom z 12 HDW „BRYG” oraz 7 DSH „FREGATA”.      

Opublikowane w Aktualności | comments Możliwość komentowania Jesienne Regaty FOOTY 2016 została wyłączona

Komentarze niedostępne.