- Lubuski Portal Modelarzy RC - http://www.rcclub.pl -

„Sportowe modele RC bytomskich modelarzy”

W dniach 9 – 13 grudnia br. (poniedziałek – piątek) w Bibliotece Publicznej w Bytomiu Odrzańskim miała  miejsce prezentacja sportowych  modeli zdalnie sterowanych Sekcji Modelarskiej działającej przy Stowarzyszeniu „Przystań”, której pracownia mieści się w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury al. Złotej Jesieni 1 w Bytomiu Odrzańskim. Przez ten czas  młodzież szkolna mogła zobaczyć czym zajmują się bytomscy modelarze sportowi.

IMG_1364 [1]

Na piątkowym spotkaniu podsumowującym tę ekspozycję można było zobaczyć prezentację multimedialną pt. „Sportowe modele RC bytomskich modelarzy”,którą przygotował Daniel Warias –jeden z najlepszych zawodników bytomskiej modelarni, zaś p.Katarzyna Zielonka-prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” opowiadała przybyłym sympatykom o dotychczasowych osiągnięciach Sekcji Modelarskiej jak  i wspólnych planach na przyszłość. To dzięki jej zaangażowaniu udało się zrealizować kilka projektów współfinansowanych ze środków unijnych, które pozwoliły na wyposażenie pracowni modelarskiej w sprzęt i aparatury do zdalnego kierowania na przyzwoitym poziomie.

IMG_1400 [2]

Natomiast p.Rafał Kasprzak-czołowy zawodnik modeli prędkościowych (ślizgów), który swoje pierwsze kroki na swej modelarskiej drodze do Mistrzostw Polski stawiał w bytomskiej modelarni, przedstawił swoje dotychczasowe osiągnięcia (m.in. IV miejsce w Mistrzostwach Polski 2012) oraz nakreślił pomysły jak rozwinąć działalność bytomskich modelarzy sportowych.

IMG_1387 [3]

Warto także dodać, iż bytomscy modelarze sportowi nie tylko sami organizują coroczne Zawody Modeli Pływających w Bytomiu Odrz. i Regaty Radiomodeli Żaglowych, ale również uczestniczą w różnych imprezach modelarskich w Polsce. W 2013r. bytomscy zawodnicy zajęli 8 miejsce (na 15 ekip) w punktacji pucharowej na zawodach w Opolu oraz 3 i 4 miejsce na Regatach Mistrzostw Polski we Wrocławiu.

IMG_1374 [4]

Zajęcia w bytomskiej modelarni , które prowadzi p.IMG_1364 [1]Adam Marcinkowski, odbywają się w każdy czwartek w godz.17.00 – 19.00. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci uczestniczyły w naszych zajęciach mogą kontaktować się Prezesem Stowarzyszenia „Przystań” p. Kasią Zielonką tel. 693-397-162, która odpowie na ewentualne pytania. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na warunki lokalowe.