- Lubuski Portal Modelarzy RC - http://www.rcclub.pl -

Rewolucja w budowie modeli.

Przeglądając aukcje Allegro natrafiłem na ofertę sprzedaży modelu Spitfeiera wydrukowanego na drukarce 3 D.

[1] [2] [3]

Nowość na rynku model samolotu RC wykonany z materiału PETG łączącego w sobie wytrzymałość ABS i plastyczność PLA, jest to materiał wytrzymalszy od stosowanej obecnie balsy bądź styroduru i zachowujący tą samą wagę. Model stworzony innowacyjną metodą druku 3D. Rozpiętość skrzydeł samolotu 89cm a jego waga to tylko 870g. Samolot wykonany w częściach widocznych na zdjęciach. Jest to tworzywo sztuczne przyjmujące praktycznie każdy rodzaj kleju.

[4] [5]  [6]

Zamieszczam zdjęcia i tekst za zgodą autora aukcji internetowej, moim zamiarem jest pokazanie jak się zmienia modelarstwo w tym przypadku lotnicze. Sadzę iż za niedługo nie będzie się budować modeli tradycyjnie z balsy, drukować się będzie dowolny model samolotu na drukarce 3 D. Na portalu YOUTUBE zamieszczane są filmy jak taki projekt modelu powstaje. Zachęcam kolegów modelarzy do zainteresowania się tematem. Drukarki 3 D posiadają koledzy Leon, Stefan, ja sam mam dwie w budowie.
[7] [8] [9]

[10] [11]  [12]

Pozdrawiam. Janusz.

Comments Disabled (Open | Close)

Comments Disabled To "Rewolucja w budowie modeli."

#1 Comment By KAIZEN On 06/04/2017 @ 17:15

Dziękuje za wpis samolot już sprzedany i kolejny już się drukuje po weekendzie wystawie także (mam nadzieje ze już ukończoną) cesne152(1560mm rozpiętości) i motoszybowiec(1500mm) niedługo wszystko będzie tez na mojej stronie www która jest chwilowo w przebudowie pozdrawiam i życzę udanych lotów